Den 56 - Sbohem, nádherný ostrove!

publikováno: 10. 03. 2018 | upraveno: 10. 03. 2018

Den odjezdu. Uvědomuju si, že je neděle, tak se jdu ještě podívat na mši do katolického kostela. Moc z toho nemám, protože sinhálsky fakt nerozumím ani slovo. Potom se jdu ještě podívat do buddhistického chrámu, protože jsem si uvědomil, že za celé dva měsíce jsem ani jednou nebyl uvnitř.

A pak už jen balení, a odpoledne už s Johnnym vyrážíme směrem na letiště. Jemu to letí dneska v 11 v noci, mě hned další den ráno. Jdeme s předstíhem na autobusové nádraží, odkud má ve 2 jet přímý autobus na letiště. „Dobrý den, odkud prosímvás jede přímý autobus na letiště?“ „No, odsud, ale poslední odjel před dvěma hodinami“ „Před dvěma hodinami? Včera mi na informacích řekli, že má odjíždět ve 2 odpoledne!“ „No jo, ale to víte, dneska je svátek, a tak se prostě naplnil autobus a odjel dřív. Žádný další už dnes nejede“ Tak to teda fakt děkuju. Nakonec chytáme alespoň dálniční autobus do Colomba, odkud se dá na letiště taky nějak rozumně dostat.

Na letiště se přecejen dostáváme dostatečně brzy, a tak jdeme ještě pěšky do mého hostelu, který je pár kilometrů od letiště. Tak se naposledy rozloučím s Johnnym, a chystám se na poslední noc tady na Srí Lance. Další den už mě čeká akorát malá ranní procházka na letiště a bezproblémový odlet na Kuala Lumpur, ve kterém jsem si naplánoval jednodenní transit do Vietnamu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *